« Lipanj 2021 »

O Institutu...

O INSTITUTU

Institut za montessori pedagogiju osnovanje 2014.g. s ciljem okupljanja i organiziranja učitelja, nastavnika, odgajatelja, stručnih suradnika, članova akademske zajednicei svih zainteresiranih osoba radi razvijanja, unapređenja i promicanja montessori pedagogije.

Osnovna djelatnost Instituta je organiziranje stručnih skupova, savjetovanja, seminara te stručnih usavršavanja iz Montessori pedagogije.

Edukacije koje Institut organizira:

STRUČNO USAVRŠAVANJE IZ MONTESSORI PEDAGOGIJE

(3-12 godina)

IMP je suorganizator Montessori Vereinigung Steiermark KPH Graz-u. Edukacija se izvodi prema programu Montessori Osterreich/Bundesverband.

Namijenjen je učiteljima,odgajateljima i stručnim suradnicima te studentima svih pedagoških usmjerenja.

Obuhvaća 242 sata praktičnih vježbi i predavanja iz područja teorije,dječje kuće, jezika, matematike, geometrije i kozmičkog odgoja, 40 sati hospitacija u montessori vrtićima i školama u Grazu i Zagrebu te dodatnih sati vježbi i pripremaza ispit.

Edukacija traje dvije godine, a izvodi se jedan vikend mjesečno.

Nositelji programa su docenti montessori pedagogije.

Više informacija o edukaciji možete pronaći ovdje, a prijave primamo na e-mail: institutmontessorizg@gmail.com

RADIONICE

Namijenjene su odgajateljima, učiteljima razredne nastave, stručnim suradnicima i roditeljima.

Cilj je izrađivati materijale koje mogu koristiti kao osnovno ili pomoćno sredstvo pri realizaciji godišnjih planova i programa u vrtićima i školama ili kod kuće u obliku zajedničkog edukativnog druženja djece i odraslih.

Svaka radionica slijedi koncept:

· teoretski uvod

· prezentacija materijala

· integracija materijala u redovan predškolski i školski sustav te način njegove primjene

· izrada materijala

Organiziraju se za četiri područja: jezik, matematika, dječja kuća i kozmički odgoj. Radionici je moguće prisustvovati jednokratno ili u trodjelnom/četverodjelnom ciklusu koji će obuhvatiti sva Montessori područja. Trajanje pojedinačne radionice je 5 sati.

Nositelji programa radionica su docenti montessori pedagogije.

Više informacija o radionicama možete pronaći ovdje, a prijave primamo na e-mail: kukecka@gmail.com (Helena Kukec Grgić)

MONTESSORI PLUS

Montessori plus namijenjen je isključivo montessori pedagozima s ciljem razmjene iskustava, stručne diskusije te razvijanja ideja i pružanja potpore u svakodnevnom radu.